Bastet sportive – Gjeni bastesh për baste online në Shqipëri

Gjetja e websiteve më të mirë të baste online në internet mund të jetë sfiduese. Gjatë kërkimeve mund të ndeshemi me website të ndryshëm ku ofrohet mundesia të vendosim baste sportive.

Kompanitë Më Të Mira Të Basteve

Bastet online në internet luajnë një rol të rëndësishëm në industrinë e basteve por gjithashtu dhe për lojtarët dhe adhuruesit e përditshëm të sporteve të cilët mund të vendosin baste në kohë reale në internet online nepërmje paisjeve elektronike.

Lista e faqeve më të mira të basteve sportive 2024

Ranë Markë Bonus* Pagesa Mobile Rezultat Vizitoni
1
5
Bonus:
15000 Lek
Pagesa:
99.02%
Mobile:
Po
5
Luaj tani! Rishikimi im 22Bet
2
4.9
Bonus:
100 €
Pagesa:
98.75%
Mobile:
Po
4.9
Luaj tani! Rishikimi im Mozzart Bet
3
4.9
Bonus:
100 €
Pagesa:
98.27%
Mobile:
Po
4.9
Luaj tani! Rishikimi im 1xbet
4
4.8
Bonus:
100 €
Pagesa:
98.02%
Mobile:
Po
4.8
Luaj tani! Rishikimi im Bet365

*Vetëm për klientët e rinj. Bëni një depozitë prej 5 € ose më shumë dhe merrni ofertën brenda 30 ditëve nga regjistrimi i llogarisë tuaj për t'u kualifikuar për një shumë të përputhur 100% në Kreditet e Bastit, maksimumi deri në 100 €.

5
4.8
Bonus:
100 €
Pagesa:
97.12%
Mobile:
Po
4.8
Luaj tani! Rishikimi im Megapari
6
4.7
Bonus:
10000 Lek
Pagesa:
98.05%
Mobile:
Po
4.7
Luaj tani! Rishikimi im MELbet
7
4.5
Bonus:
100 €
Pagesa:
98.26%
Mobile:
Po
4.5
Luaj tani! Rishikimi im BETWINNER
*Zbatohen T&C! 18+;

Për fat të mirë ka disa website qe ofrojnë cilësi të lartë për bastet sportive online me para të vërteta. Këtu janë disa nga rekomandimet nga stafi ynë:

1xbet

Ky website ofron vendosjen e basteve online me një përhapje të madhe gjuhësore në të gjithë botën. Ka një version të përkthyer në të paktën 50 gjuhë në të gjithë botën . Vitet e fundit, vihet re një proces azhurnimi dhe përmirësimi që ka lejuar përdorimin e Bitcoin, një risi mjaft efektive me rëndësi strategjike për botën e basteve në internet.

1xbet vjen me një ofertë mirëseardhje. Lojtarët e rinj 1xBet mund të marrin një bonus 100% deri në 100€ në depozitën e tyre të parë.

Bonusi mirëseardhjes: 100 €

*Zbatohen T&C! 18+;

22bet

22Bet është themeluar në 2017. 22Bet është shumë i lehtë për t'u përdorur dhe me shumë opsione të basteve, 22Bet ofron metoda të thjeshta dhe të shpejta tërheqjeje të parave. Regjistrimi në 22Bet është i shpejtë dhe i lehtë. E vetmja gjë që duhet bërë është të vendosësh informacionin tënd në rreshtat e kërkuar. 22Bet në internet është akoma i ri, punon shumë për të ofruar më të mirën për lojtarët e tij.

22Bet ju ofron një sërë bonusesh. Bëni depozitën tuaj të parë dhe merrni një bonus 100 % deri në 15,000 ALL për bastet sportive.

Bonusi mirëseardhjes: 15000 Lek

*Zbatohen T&C! 18+;

melbet

MELbet është një faqe e re bastesh, por megjithatë, kompania ofron një gamë të gjerë opsionesh bastesh. Transmetimi i drejtpërdrejtë, tërheqja e parave dhe vendosja e basteve nëpërmjet aplikacionit mobile janë disa nga gjërat që mund të përfitoni si një klient i MELbet.

MELbet gjithashtu vjen me bonuse mirëseardhjeje për lojtarët e rinj. Me depozitën e parë në MELbet, lojtarët mund të gëzojnë një bonus 100% deri në 100€.

Bonusi mirëseardhjes: 10000 Lek

*Zbatohen T&C! 18+;

bet365

Bet365 aktualisht është lider në tregun e basteve sportive online, me një numër të madh klientësh në të gjithë botën. Ai ofron një shumëllojshmëri opsionesh, si në bastet para ndeshjes dhe drejtpërdrejtë (live), bet365 transmeton drejtpërdrejtë evente të shumta si futbolli, basketbolli, tenisi etj. Mjafton të këni fonde ne llogarinë tuaj për te ndjekur eventet nëpërmjet websitit të bet365.

bet365 ka një ofertë të shkëlqyer në depozitën e parë.

Bonusi mirëseardhjes: 100 €

*Zbatohen T&C! 18+;

*Vetëm për klientët e rinj. Bëni një depozitë prej 5 € ose më shumë dhe merrni ofertën brenda 30 ditëve nga regjistrimi i llogarisë tuaj për t'u kualifikuar për një shumë të përputhur 100% në Kreditet e Bastit, maksimumi deri në 100 €.

william-hill

William Hill është në biznesin e basteve sportive për mbi tetëdhjetë vjet. William Hill vazhdon të rritet dita ditës duke përmirësuar ofertat për klientët dhe të zgjerohet në tregje të reja. William Hill plotëson nevojat dhe preferencat e lojtarëve nga e gjithë bota për sa i përket opsioneve bankare dhe sporteve në të cilat mund të vini bast.

William Hill ofron një sërë bonusesh: William Hill ofron një bast falas për lojtarët e rinj, gjithashtu varet nga vendi ku planifikoni të vini bast dhe të regjistroni llogarinë tuaj.

bwin

Bwin është një kompani bastesh që nuk ka nevojë për reklamim. Është jashtëzakonisht popullor në Mbretërinë e Bashkuar dhe në të gjithë Evropën. Shumë tifozë të futbollit me siguri kanë parë logon e bwin në bluzat e ekipeve të tyre të preferuara gjatë viteve, siç është Real Madrid. I themeluar në vitin 1997, bwin ishte i pari që arriti statusin gjigand në tregun e basteve sportive.

Bonusi aktual në bwin ështe bonusi i mirëseardhjes, merrni deri ne 100% të depozitës së parë deri në 100€. Përdoruesit e rinj mund të marrin bonusin thjesht duke u regjistruar dhe depozituar një minimum prej 10€.

lumibet

LumiBet është një kompani bastesh në gjuhën shqipe. Kompania është e licencuar dhe ofron mënyra të ndryshme depozitimi të parave. Website LumiBet gjithashtu ofron shërbimin e kazino-s online për të gjithë lojtarët e saj. LumiBet ofron një Mega Jackpot qe mund të fitohet nga të gjithë lojtarët e regjistruar ne LumiBet.

LumiBet nuk ofron bonuse per regjistrimin ne platformën e saj por ofron bonus ne vendosjen e biletes nga 5% me 5 ndeshje e deri në 30% ne 15ndeshje. Bonusi që LumiBet është një mundësi e mirë për lojtarët.

kolinabet

KolinaBet është gjithashtu një tjetër kompani bastesh në gjuhën shqipe. Kompania operon në territorin e Kosovës dhe mund të aksesohet lehtshëm dhe pa vështirësi nga të gjithë Shqiptarët nëpër. KolinaBet ofron mundësinë e përdorimit në aplikacion i krijuar per te mundesuar në cdo kohë vendosjen e basteve për të gjithë lojtarët e saj. KolinaBet në website ofron video tutoriale per ti ardhur sa më në ndihmë lojtarëve të saj.

KolinaBet nuk ofron bonuse por vjen me risinë e TOP MINUT ku koeficientet e basteve rriten në nje nivel më të lartë se normali. KolinaBet ofron mundësine për fitim deri në 400.000€.

betbosi

Për të krijuar një ide rreth Betbosi kontrolluam në shumë vende për të gjetur një informacion më të detajuar rreth reputacionit të saj. Fatkeqësisht nuk gjetëm asnje informacion të mjaftueshëm. Betbosi është website për vendosjen e basteve dhe gjithashtu ofron një kazino online. Betbosi nuk ka informacion për sa i përket licenses se saj.

Në websiten e Betbosi nuk gjetem ndonje opsion bonusi.

unibet

Unibet është një nga kompanitë në tregun e lojërave të fatit që mund ta zgjidhni pa u menduar. Kompania ka pozicion dhe vlerësim të forte dhe ka shumë përvojë si kompani bastes . Unibet u ofron klientëve të saj opsione bastesh sportive të shumta.

Ofertat e bonusit për lojtarët janë gjithashtu pjesë e rëndësishme qe e bën Unibet një zgjedhje të preferuar. Uebfaqja ofron mbështetje profesionale dhe me cilësi të lartë për klientët. Unibet ofron një bonus që u jep lojtarëve një shumë maksimale rimbursimi deri në 25€.

Top kompanite e basteve online ne Shqiperi sipas kategorive

🥇 Bookmaker më i mirë Bet365
🤑 Bonusi më i mirë i basteve 22Bet
⚽ Faqja më e mirë e basteve per futboll Mozzart Bet
📱 Aplikacioni më i mirë mobile Bet365
🔴 Faqja më e mirë e baste live Megapari
📈 Shanset më të mira të basteve MELbet

Si monitorojmë dhe rendisim faqet e baste sportive online

Nëse jeni duke ndjekur në këtë faqe dhe ju po kërkoni informacion se si të zgjidhni një faqe bastesh sportive. Jeni në vendin e duhur! Ne jemi këtu për t'ju ndihmuar të informoheni për cdo gjë në lidhje me faqet e basteve.

Në internet ekzistojnë shumë faqe bastesh online stafi ynë ka punuar në përzgjedhjen e tyre per të ndihmuar sa më shumë lojtarët e basteve në Shqipëri dhe të gjithë shqiptarët nëpër botë të marrin informacion sa më të saktë rreth tyre. Ne kemi mbledhur informacion vetëm për faqet e basteve në te cilat stafi yne i ka testuar, te gjithë informacionet janë të mbledhura nëpërmjet disa kritereve që e bëjnë një faqe bastesh sa më efektive dhe më të sigurte për lojtarin. Ndër kriteret më të rëndësishme që stafi ynë ka përzgjedhur janë:

Të gjitha faqet e basteve që gjenden në faqen tonë web janë të analizuara nëpërmjet këtyre kritereve që ne po I shpërndajmë për lexuesit tanë, kështu që ju do të jeni të informuar dhe të bëni zgjedhjet e duhura për veten tuaj.

Statusi ligjor i kompanitë e bastet sportive në Shqipëri

Në Shqipërinë e vogël por me shumë pika bastesh, për shumë sportdashës dhe lojtarë të basteve gjithcka u shua me ligjin e miratuar për mbylljen e pikave të basteve në territorin e Republikës së Shqipërisë. Nga data 1 Janar 2019 ka hyrë në fuqi ligji për mbylljen e lojrave të fatit ku përfshihen bastes sportive, gara në pistë, kazinotë elektronike. Aktualisht vetëm dy kazino janë duke operuar sepse plotesojne kushtin e resortit luksoz me pesë yje, përkatësisht në resortin Taivani dhe Plaza.

Koha ka treguar se “bixhozit” pra bastvënia nuk mund te ndalohet së luajturi kështu pavarësisht mbylljes së pikave të basteve Shqiptarët mund të luajnë baste sportive online. Ligji që është në fuqi nuk ndalon dot kompanitë e huaja.Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit dhe Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit i kanë dërguar AKEP lista me domainet që duhet t’u bllokohet aksesi në internet.

Ministria e financave përkatësisht Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit ka kontrolluar kompanitë e basteve dhe gjithashtu ka dhene licensat që ato të operonin në tregun Shqiptar. Këto kompani kanë paguar taksat në shtetin Shqiptar. Kjo iniciativë nga qeveria Shqiptare ka dëmtuar bizneset që prej vitesh funksiononin normalisht duke qarkulluar 700 milione euro.

Privatësia, mbrojtja dhe siguria në faqet e basteve sportive online

Të gjitha kompanitë qe operojnë online kanë filluar të kenë parimin kryesor sigurine dhe mbrojtjen e klientëve të tyre në faqet e tyre të internetit. Kompanitë e basteve që ne fillimet e tyre të operimit online prioriteti kryesor ka qenë dhe vazhdon të jetë siguria dhe mbrojtja e të dhënave të klientit për ti mbajtuar ato sa më të sigurta. Faqet e basteve online në internet përdorin kriptimin 128 bit, i cili është teorikisht i pathyeshëm. Kjo do të thotë që, nëse një website bëhet viktimë e krimit kibernetik dhe hakohet, të gjitha të dhënat kryesore do të mbeten të sigurta.

Gjithashtu pothuajse të gjithë kompanitë online ofrojne për të gjithë lojtarët mundësinë të kontrollojnë paratë e tyre duke vendosur një limit nga vetë lojtarët në llogarinë e tyre. Kjo gjë bëhet për te shmangur lojtarët që të bëhen vartës dhe gjithashtu të mos shpenzojne kohën dhe paratë.

Disa organizata palë të treta bashkëpunojne me kompanitë e basteve online për të siguruar një loje të ndershme dhe të ndihmojnë kundër vartësisë së bastvënies. Ndër këto organizata mund të përmendim:

eCOGRA
eCOGRA logo

Ëhtë një agjenci kryesore e pavarur dhe e aprovuar ndërkombëtarisht, e specializuar në testimin, inspektimin dhe çertifikimin e programeve dhe sistemeve të lojërave të fatit në internet.

EGBA
EGBA logo

(Shoqata Evropiane e Lojërave dhe Basteve) përfaqëson operatorët kryesorë të lojërave dhe basteve në internet të krijuara, licencuar brenda BE-së. EGBA promovon krijimin e një ambienti dixhital evropian të sigurt dhe të besueshëm për lojtarët e lojërave të fatit në internet.

IBIA
IBIA logo

(Shoqata Ndërkombëtare e Integritetit të Basteve) është zëri kryesor global për integritetin për industrinë e licencuar të basteve. Anëtarët tanë kanë një qëllim të përbashkët për të luftuar korrupsionin e basteve për të mbrojtur integritetin e sportit.

GLI
GLI logo

(laborator lojrash ndërkombëtarë) misioni është të sigurojnë testime të klasit botëror, çertifikim dhe shërbime profesionale për industrinë globale të lojrave.

Thawte
Thawte logo

Shërben industrisë së lojërave të fatit në internet, duke mbajtur dhe krijuar një marrëdhënie të besuar në internet për këdo dhe kudo.

IBAS
IBAS logo

(Shërbimi i Pavarur i Vendosjes së Basteve) është një shërbim i zgjidhjes alternative të mosmarrëveshjeve, i aprovuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit për të siguruar gjykime të informuara dhe të paanshme për mosmarrëveshjet që lindin midis operatorëve të licencuar të lojërave të fatit dhe klientëve të tyre.

GamCare
GamCare logo

Është një fondacion bamirësie e pavarur ato jane ofruesi kryesor i informacionit, këshillave dhe mbështetjes për këdo që preket nga dëmet e lojërave të fatit në të gjithë Britaninë e Madhe.

GamStop
GamStop logo

Ju lejon të vendosni kontrolle për të ndihmuar në kufizimin e aktiviteteve tuaja të lojërave të fatit në internet.

Organizata të tilla në Shqipëri mund të përmendim Autoriteti i Mbikëqyrjes së Lojërave të Fatit e cila mund të vendosi të mos lejojë më personat e varur të frekuentojnë kazinotë apo pikat e basteve.

Dizenjimi i faqes, cilësia dhe kërkesat e lojtarëve

Cdo lojtar që vendos të regjistrohet dhe te vendosi baste në një faqe webi online së pari duhet të kontrolloje faqen online nësë lojtarit i pelqen faqja online e ofruar nga kompania . Më e rëndësishmja është përshtypja e parë që faqja web do ti japë lojtarit ku mund te përmendim mënyrën se si është dizenjuar faqja e web-it, aksesimi sa më i lehtë në internet, menyra sa më e lehte për tu regjistruar, depozitimi I parave dhe tërheqja e tyre.

Një pike kyce tjetër është kuotimi i koeficienteve dhe opsioneve qe kompania ofron për vendosjen e basteve ne faqen e saj online. Gjithashtu gjuha e faqes web do të bente një avantazh për lojtarët kryesisht faqet web që përdoren për vendosjen e baste online ne Shqiperi janë në gjuhën Angleze, në faqet web që stafi ynë ka rekomanduar mund të gjendet opsioni i gjuhës Shqipe: 22Bet, 1xBet, LumiBet, KolinaBet, Betbosi.

6 hapat e kirijimit dhe vendosjes së një basti në nje faqe baste sportive online

Këtu do të paraqesim hapat e krijimit të një llogarie në një faqe bastes online.

1 Krijimi i një llogarie

Pasi të keni zgjedhur faqen web se ku do të vendosni baste online ne Shqipëri procedohet me krijimin e llogarisë. Shtypim opsionin krijo llogari dhe me pas do të plotësohen të dhënat që do të kërkohen. Zakonisht kërkohet ky informacion:

 • Emri mbiemri, adresa e postës elektronike dhe adresa fizike
 • Data e lindjes, për të verifikuar që jeni mbi moshën e lejuar
 • Vendbanimi
 • Monedha (valuta) që dëshironi të përdorni
 • Emër përdoruesi dhe fjalëkalim.
2 Marrja e bonusit

Pasi të logoheni në llogari do t’ju shfaqet mundësia për të marrë bonusin, nëse jo atëhere duhet të shkoni në menu-në e shërbimeve të shikoni ofertën që kompania ka për ju dhe të tërhiqni bonusin tuaj.

3 Depozitimi

Pas regjistrimit, duhet të depozitoni paratë në llogarinë tuaj para se të vendosni bastet. Gjatë kësaj procedure duhet të specifikoni se çfarë mënyre pagese do të përdorni nga ato të cilat kompania ofron për pagesat online . Pothuajse të gjithë ofrojne opsionin e kartave të kreditit Visa ose Mastercard.

4 Zgjedhja e nje opsioni basti

Pasi të keni depozituar paratë në llogari ju mund të shkoni te shikoni në eventet sportive të cilat ofrohen drejtpërdrejtë ose jo drejtpërdrejtë për të zgjedhur opsionin tuaj të preferuar për të vendosur bastin.

5 Kontrolli i koeficienteve

Pasi keni zgjedhur opsionin e duhur ju kontrolloni koeficientin që kompania ofron dhe nëse ju jeni dakort e pranoni atë koeficient dhe më pas shkoni në opsionin e vendosje së bastit.

6 Vendosja e bastit

Pasi janë depozituar paratë ose është marë bonusi është zgjedhur enventi ku ju dëshironi të vendosni bast dhe gjothashtu opsioni qe ju deshironi të vendosni bast athere jeni gati të vendosni një bast ne menunë vendos bast. Në momentin që ju klikoni vendos bast dhe paratë janë marë nga llogaria juaj ju pranoni të gjithë rregullat e kompanisë mbi bastet.

Kompanë bastesh bonuset dhe llojet e tyre

Në ditët e sotme kompanitë e basteve që operojne online u ofrojnë lojtarëve të tyre ekzistues gjithashtu dhe lojtarëve të rinj shumë llojet të bonuseve. Përmes këtyre bonuseve kompanitë kanë si synim të terheqin lojtarët e rinj dhe të joshin lojtarët ekzistues për shkak të konkurencës së madhe në tregun e basteve. Ne do tju rendisim dhe do t’u tregojme disa prej këtyre bonuseve.

Bonusi i mirëseardhjes (Welcome bonus)

Ky bonus i ofrohet lojtarëve të rinj pasi regjistrohen dhe kane llogarinë e tyre në faqen web të kompanisë online dhe në një depozitimin e parë të parave marin dhe bonusin përkatës. Ekziston mundësia që kompanitë onlinë të ofrojne bonusë pa ndonjë kusht shtesë,pra vetëm me regjistrimin në faqen web.

Bastet falas (Free bets)

Lojtarit i jepet bonus një shumë e caktuar parashë në llogari për te vendosur bast në një event të caktuar, në rast fitoreje të bastit lojtariti i mbetet shuma e parave përveç shumës së bastit, ndërsa në rast të një dështimi ai nuk humb asgjë.

Bonusët e rimbushjeve
(Reload bonus)

Një bonus që kompanitë u ofrojnë lojtarëve që kanë bërë një depozitë në të shkuarën. Kjo metodë përdorët qe kompanitë që operojnë onlinë te mbajnë lojtarët e tyrë ekzistues.

Program i shpërblimit të besnikërisë
(Loyalty and reward programs)

Këtë bonus kompanitë ja ofrojnë lojtarëve të tyre ekzistues duke i konsideruar ato si lojtarë besnikë te kompanisë së tyre.

Bonus i lojtarëve VIP
(VIP clubs)

Ky bonus i jepet lojtarëve qe janë te regjistruar si lojtarë VIP në faqen web të kompanisë ose kompania i quan të tillë sipas kriterevë që kompania ka dhe lojtari i plotëson. Lojtare VIP në raport me një lojtar të thjeshtë marin më shumë bonuse.

Bonuset speciale (Special bonuses)

Kjo kategori bonusi përfshin bonuse që lidhen me ngjarje të jashtëzakonshme aktuale ose të ardhshme. Këto lloj bonusesh janë tërheqës i vëmendjes së një lojtari të mirë.

Kthimi i parave (Money back)

Kompania ofron ne një event të caktuar të vendosni bast dhe nëse basti humbet kompania ju kthen paratë.

Shqiptarët dhe sporti

Regjimi i atëhershëm komunist e konsideronte sportin dhe edukimin fizik si një shtyllë kryesore të shoqërisë. Në shkolla para se të fillonte mësimi kryheshin ushtrimet gjimnastike. Në Shqipëri pothuajse e gjithë popullsia është sportdashëse e kampionatit vendas të futbollit kjo vihet re ne ndeshjen derbi të kryeqytetit KF Tirana dhe FK Partizani këto janë dy ekipet që bëhet tifozllëk në të gjithë Shqipërinë, duke përfshirë cdo grup moshë dhe gjini.

Futbolli është sporti me popullaritet dhe me i ndjekur në Shqipëri. Nuk mund të mos përmendim futbollin e kampionateve elitare të futbolit, pothuajse cdo fundjave sportdashësi Shqiptarë janë duke ndjekur skuadrën e tyre të zemrës. Ndërsa lojtarët e basteve janë aty në cdo moment për të vendosur baste dhe për të gjeneruar fitimet e tyre.

Në Shqipëri ka dhe sporte të tjera, Volejbolli dhe Basketbolli janë dy sporte të tjera që Shqiptarët ndjekin por dhe një pjesë e tyre dhe e ushtrojnë. Ndersa lojtarët e basteve njohin pothuajse të gjitha sported ato vendosin baste pothuajse në të gjitha eventet sportive.

Në Shqipëri gjithashtu janë shumë të rinj që luajnë lojrat nepërmjet paisjeve elektronike, brezi i ri grupmosha 18-30 vjec luajne lojrat elektronike Esports. Por informacioni përsa i perket vendosjes së basteve në këto evente është shumë i cekët, Shqiptarët janë kryesisht të fokusuar në eventet e Futbollit, Basketbollit, Tenisit dhe Volejbollit dhe Sportit virtual gjithashtu.

Sportet Virtuale janë lojëra elektronike të inspiruara nga sportet e vërteta. Bastet sportive virtuale janë të njëjta me bastet në sportet e jetës reale. Lojërat virtuale luhen në ekranin tuaj, detyra juaj është të parashikoni saktë rezultatet dhe të vini bast. Shanset e fitimit janë të ngjashme me bastet sportive në jetën reale. Sportet Virtuale më popullore në Shqipëri është Futbolli virtual dhe me i populluari janë garat me qen në te cilat kompanite ë basteve fizike ne Shqipëri ofronin në pikat e tyre këtë lloj shërbimi. Kjo mënyrë basti shihej nga lojtarët Shqiptarë të basteve si një mënyrë e shpejtë për të fituar para.

Cfarë ofrojnë kompanitë e basteve online? Llojet e bastore sportive më te populluara

Kompanitë e basteve ofrojnë opsione nga më të ndryshmet për lojtarët e tyre, Me rritjen e numrit të popullsisë është rritur dhe numri popullaritetit të lojtarëve të basteve sportive, lojtarëve po i ofron shumë mundësi për të aksesuar faqet web online të basteve, me opsione nga më të ndryshmet për to në mënyrë që të vendosin bastin që dëshirojnë. Opsionet që lojtarët vendosin bastët janë të shumta, në do të rendisim më kryesoret prej tyre:

1 Rezultati final

Ky opsion përmban trë mundësi 1 X 2 pra fiton skuadra vendase, barazim ose fiton skuadra mike.

2 Dopje shans

1x/x2 janë dy mundësitë që ofrohen në këtë opsion, ky bast zakonisht përdoret nga lojtarët që luajnë bastë të sigurta.

3 Lart/Posht me gola

Opsioni më i populluar është ai lart/poshtë 2.5 gola, ka dhe mundësi të ofruara si 3.5/4.5/5.5 etj.

4 Shënojnë të dyja skuadrat

Ky opsion gjithashtu është një ndër më të përdorurit nga lojtarët, mundësitë jane Po (të dyja skuadrat shënojnë gol) ose Jo (njëra nga skuadrat nuk duhet të shënoje gol).

5 Goditje nga këndi (Korrnet)

Këtu jepen opsionet e korrneve gjatë lojës mund te jenë lart ose poshtë, kompanitë e basteve zakonisht vendosin mundësi të shumta zgjedhjeje.

6 Kartonat

Në këtë opsion gjithashtu jepen mundësite e zgjedhjes lart poshtë në baze kompania ofron mundësi zgjedhjeje në bazë të preferencave tuaja.

7 Rezultati i sakte

Ky opsion është lojtarët që synojnë te fitojnë shuma të mëdha, lojtarët e rriskut mund të themi ndryshe në këtë opsion ju ofrohet të parashikoni rezultatin e saktë të ndeshjes.

Të gjitha këto opsione të basteve kanë koeficientat përkatës të cilat kuotohen nga kompania. Koeficentët janë të ndryshëm për opsione të ndryshme ne bazë të koeficienteve dhe shumës qe ju dëshironi të vendosni bast llogaritet dhe fitimi juaj.

Top baste live - Shumëllojshmëria e opsioneve në baste sportive live

Pothuajse të gjitha kompanitë e basteve ofrojnë baste live

Kompanitë ofrojnë për të gjithë lojtarët bastet live. Baste live, është procesi i vendosjes së një bast gjatë një zhvillimit të ndeshjes. Kjo mund të jetë, gjatë një ndeshje futbolli, gare me kuaj, turne golfi, ose cfarëdolloj eventi ofruar live nga kompania.

Baste live do të thotë që ju mund të vini bast në moment që ndeshja po luhet jo disa orë ose ditë para (si në bastet para-ndeshje), por kur ajo po zhvillohet në një kohë të caktuar.

Një nga avantazhet kryesore të basteve të drejtpërdrejta është se ju po shikoni ndeshjën live dhe ju shikoni që njëri nga ekipet po dominon dhe mund të merrni vendimin e duhur në kohën e duhur. Në rast bastesh para ndeshjes, mund të përdorni vetëm analizën sportivë.

Koeficentat live janë një tjetër avantazh për lojtarët sepse ato rriten me kalimin e minutave kur ndeshja vazhdon të jetë barazim dhe atom und të fitojmë më shumë në krahasim me vendosjen e baste live. Gjithashtu avantazh tjetër është kur skuadra e tyre ka pësuar gold dhe ato mund të vendosin bast me një koeficient më të lartë. Kompanitë gjithashtu ofrojnë për lojtatrët rezultatet në kohë reale për të gjithë lojtarët ku atom und të informohen për ndeshjet që interesohen pa qenë nevoja të largohen nga faqja web.

Shume kompani ofrojne opsionin Cash Out (marrja e parave) pa mbaruar eventi, kompania ofron nje shumë të caktuar të parave dhe nëse ju jeni dakort mund ti tërhiqni. Kjo gjë është një tjetër avantazh për lojtarët, nëse ato janë duke fituat bastin por ndjejnë pasiguri gjatë zhvillimit të ndeshjes ato përdorin opsionin Cash Out. Bastet e Shpejta janë një tjetër avantazh për lojtarët, duke aktivizuar bastin e shpejtë lejon lojtarët të konfirmojnë dhe të vendosin bastin në një kohë shumë më të shpejtë sesa normalja.

Kompanitë e basteve online ofrojnë bonuse për lojtarët ne kategorinë e vendosjes së baste sportive live duke ju ofruar një mundësi lojtarëve të vendosin baste online falas dhe të marin fitimin.

Disa nga opsionet më të populluara të ndeshjeve qe vendosen bastet live janë:

Të gjithë lojtarët që përdorin faqet web të basteve onlinë në Shqipëri, përdorin dhe faqen web për të shikuar ndeshjen drejtpërdrejt në kohë reale, kjo gjë është një tjetër avantazh për lojtarët, në momentin që ato duan të vendosin një bast live e vendosin ate në një kohë më të shpejtë.

Kompanitë e basteve që operojnë online ofrojnë të shikoni ndeshjet drejtpërdrejt përmës kanalit të tyre, ato transmetojnë eventet sportive që ofrojnë për lojtarët për vendosjen e basteve. Kjo gjë është e populluar shumë në Shqipëri pothuajse të gjithë përdorin paisjet e tyre elektronike për të shikuar drejtpërdrejtë evente të caktuara sportive ose cfarëdolloj eventi tjetër që ato dëshirojnë.

Kompanitë e basteve e ofrojnë shërbimin e transmetimit online të eventeve vetëm për klientët që kanë llogari ne faqen web dhe gjithashtu ato duhet të kenë fonde për të vendosur bast që ta kenë të mundur të ndjekin eventin drejtpërdrejtë nga faqja web e kompanisë.

Mënyrat se si të depozitojmë dhe tërheqim paratë në kompanitë shqiptare të basteve online

Të gjitha kompanitë e basteve që operojnë online ofrojnë menyrat e tyre të depozitimit apo tërheqjes së parave për lojtarët e tyre. Me depozitimi i parave është shuma e parave që vendosni në llogarinë në faqen web të komapnisë së basteve sportive onlinë. Tërheqja është pasi marrja e shumës së parave që ju dëshironi nga kompania pasi ju keni fituar ose dhe heqja e parave nga llogaria që keni depozituar.

Faqet e basteve sportive online me pagesa Skrill
Kompanite e basteve me pagesa NETELLER
Baste live me kriptovaluta

Mënyra më e përdorur nga Shqiptarët është nëpërjmjet kartave të kreditit ose debitit ose portofolet elektronike si Skrill, NETELLER. Ka dhe persona që paguajnë në mënyra të tjera si monedha dichitale (Bitcoin), ose me transferta bankare, ceqe bankare. Në kompanitë shqiptare menyra e depozitimit dhe tërheqjes së parave është kryesisht Cash dhe me kartat e bankës. Personat paguajnë cash paratë qe depozitojnë dhe për menyrën e tërheqjes mund të zgjedhin një pikë të caktuar bastesh fizike për të tërhequr paratë.


Aplikacionet e faqeve të bastet sportive online në telefonin tuaj

Në kohët e mëparshme problem më i madh për lojtarët e basteve ishte koha, ato duhet të shkonin në pikat fizike të kompanive të basteve dhe të vendosnin bastet ose të qëndronin aty për baste live. Falë zhvillimit të teknologjisë dhe implementimin e teknologjisë nga kompanitë e basteve në krijimin e aplikacioneve për lojtarët nuk duhet të shqetësohemi më. Kompanitë e basteve janë të disponueshme nga shumica e kompanive online të basteve në internet dhe ju lejojnë të vendosni basten në cdo situatë, dhe kur jeni në lëvizje.

Aplikacionet janë të përshtatura për përdoruesit e telefonave Android dhe iOS. Përdoruesit e paisjeve Apple mund ti shkarkojnë në App Store, ndërsa përdoruesit e paisjeve Android zakonisht i shkarkojnë nga faqa web e kompanisë së basteve onlinë sepse Google Play Store ndalon aplikacionet e basteve, nga ku mund të shkarkoh. Por gjithashtu lojtarët mund të luajnë nga faqeja web e kompanisë pa qenë nevoja të shkarkojnë aplikacionin.


Shërbimi dhe kujdesi ndaj klientit

Shërbimi dhe kujdesi ndaj klientit përdoret nga kompanitë e basteve që operojnë online për të qenë sa më pranë lojtarëve për tju ardhur në ndihmë për cdo paqartësi dhe probleme që lojtarët mund të ndeshin gjatë përdorimit të aplikacionit ose faqes web. Kompanite e mëdha ofrojnë shërbenin e klientit në moment duke biseduar me klientin online në chat. Menyrat sesi ky shërbim ofrohet nga kompanitë e bastëve online janë kryesisht këto: Live Chat, Email, Telefon.

Kompanitë gjithashtu kanë një session të dedikuar shërbimit të klientit në faqen e web-it, aty jepet informacion i detajuar dhe informacion mbi pyetjet më të shpeshta që lojtarët mund të bëjnë.

Gjuha kryesore që ofrohet ky shërbim është në anglisht . Gjuha Shqipe mund të gjendet vetem në websitet që e ofrojnë si gjuhë por jo në te gjitha website-t. Ndoshta në një të ardhme kjo gjë mund të ndodhë.


E ardhmja e basteve në internet

Duke pasur parasysh se para se të krijohej internet dhe gjithashtu vendosja e baste online, lojtarët duhet të shkonin në pikat fizike për të vendosur bastet e tyre, teknologjia dhe zhvillimi i kompanisë së basteve avancoi dhe solli risi të reja si vendosja e baste sportive. Vitet e fundit kompanitë e basteve po ofrojne sportin virtual, në këte lloj kategoria ndeshja zgjat ne një minutazh të caktuar, gjë që i bën lojtarët fantazistë të bejnë parashikimet e tyre dhe të gjenerojnë të ardhura në mënyrë më të shpejtë. Epoka e re e vendosjes së basteve në garat virtuale sapo ka filluar dhe është po aq reale sa futbolli normal. Sporti virtual do të ketë një popullaritet më të lartë.

Gjithashtu rrjetet sociale luajnë një rol të rëndësishëm në reklamimin e kompanive por gjithashtu dhe për lojtaret pasi marrin informacionin e nevojshëm në kohë reale. Programe të dedikuara për vendosjen e basteve mund të shfaqen më shumë në treg duke llogaritur dhe përpunuar informacionin në bazë të algoritmave dhë variablave të nxjerin parashikime më të sakta. Gjithashtu kompanitë e basteve do të përpiqen të nxjerrin evente të reja bastesh dhe të tërheqin sa më shume lujtarët. Cdo gjë mund të ndodhë por tradita e vondosjes së basteve reale do të vazhdojë për shumë gjatë.


Këshillat dhe marifete nga ekspertet e basteve

Një strategji bastes mund të konsiderohet sistemi lojtarët expert përdorin metodën e sistemit ku ato përzgjedhin disa ndeshje të caktuara dhe zgjedhin opsionin e sistemit i cili mundëson fitimin e bastit edhe nëse një, dy ose më shumë ndeshje nuk parashikohen saktë nga lojtari. Kjo gjë i vjen në ndihmë lojtarëve për të minimizuar sa më shumë humbjet. Strategjia dhe sistemi në fushën e basteve kanë pothuajse të njëjtën kuptim lojtarët shprehen me fjalën strategji ose system por në fund kanë të njëjtin qëllim.

Në internet, rrjete sociale ekzsitojne faqe në të cilat jepen parashikime për eventet sportive nga më të ndryshmet në bazë të analizave statistikore por dhe në bazë të parashikimeve që njerëzit zgjedhin në kuic-et e krijuara aty. Kjo gjë ndihmon lojtarët për të marrë një informacion sa më të detajuar mbi eventët që i interesojnë në mënyrë qe të bejë një parashikim të saktë për bastin që do të vendosi.

Gjithashtu ekzistojnë faqe në web që mbledhin informacionin mbi koeficientet nga faqet onlinë të basteve dhë ndihmojnë lojtarët të kryejnë një bast të sigurtë. Pra në një komapni lojtari vendos bast me një shumë të caktuar dhe në një kompani tjetër vendos një shumë të caktuar dhe llogaritet të meret një përqindje fitimi nga shuma e luajtur për bast, psh 10% fitim.


Pyetjet më të shpeshta

Për të gjithë shqiptarët që dëshirojnë të vendosin baste do tu interesonte që faqja të jetë në gjuhën shqipe. Web faqe-t më të mira në Shqipëri për vendosjen e basteve qe ofrohen dhe në gjuhën shqipe jane: 1xBet, 22Bet, MELbet. Nuk mungojnë gjithashtu dhe faqet e mëdha ndërkombëtare si bet365, William Hill, bwin etj.

Kjo gjë nuk është gjithmonë e vërtetë. Sigurisht ato kanë ditët e tyrë të zeza le të themi. Ato zakonisht fitojnë sepse përdorin sisteme matematikore .Niveli mesatar i fitimit të tyre mund të shkojë nga 2% në 7% të xhiros totale.

Asnjë kompani nuk ka koeficentët më të mira, nëse kjo do të ndodhte bastet e sigurta nuk do të mund të luheshin. Mund të përmendim disa prej tyre, kompanitë që ofrojnë koeficentët më të mira jane:

 • bet365
 • Betfair
 • Koral
 • William Hill
 • Betfred

Bastet sportive online në internet kanë evoluar vazhdimisht. Çdo ditë ka miliona lojtarë në të gjithë botën që vendosin bastet e tyre në internet, ka dhe nga ato lojtarë që refuzojnë të vendosin bast në ndonjë mënyra të tjera. Disa nga benefitet janë:

 • është i përshtatshëm për të gjithë
 • është i sigurtë
 • është lehtësisht i përdorshëm
 • Koeficentët janë më të lartë online
 • Ka më shumë opsione për të vendosur bast

Kur regjistroheni në një faqe bastesh në internet mund të ndodhë që të mos kërkohet verifikimi identitetit, por kur kërkoni të tërhiqni fonde, mund t’ju kërkohet të siguroni identifikim. Kjo është krejtësisht normale dhe asgjë për tu shqetësuar sepse kompanitë ruajnë të dhënat e lojtarëve në mënyrë konfidenciale.

Gjë plotësisht e natyrshme të shqetësoheni për sigurinë e basteve në internet. Të gjitha këto shqetësim të pabazuara. Ka shumë pak mundësi që një faqe web të zhduke me paratë tuaja të depozituara, të shpërndajë detajet tuaja bankare ose të refuzojë të paguajë fitimet tuaja. Mjafton të jeni të kujdesshëm në faqet qe zgjidhni.

Shumica e kompanive të basteve në internet të licencuar, kështu ato duhet tu përmbahen disa rregullave. Janë biznese të ligjshme që u kërkohet të përmbushin disa standarde. Atyre patjetër mund t'u besohet të kujdesen për paratë dhe informacionin tuaj personal.

Patjetër që po, mjafton të keni lidhjen e internetit dhe të regjistroheni në faqen web të kompanisë ku ju dëshironi të vendosni bast, depozitoni paratë me një nga mënyrat qe kompanitë ofrojnë. Në këte mënyrë ju mund të shkoni në sesionin e basteve dhe të vendosni bastin.

Përgjigja është e shkurtër JO - fitimit të tatueshme, të paktën në Shqipëri jo. Nuk do të duhet të paguani taksa për asnjë nga fitimet që ju mund të gjeneroni. Nuk ka rëndësi nëse keni fituar 100 apo 1 milion. Kjo vlen për të gjitha llojet e lojërave të fatit. Pra, nëse fitoni të mëdha, mund të jeni të sigurt duke ditur se mund të shpenzoni paratë tuaja në çfarëdo mënyre që dëshironi pa paguar asnjë lloj takse në Republikën e Shqipërisë.

Pasi identiteti juaj të jetë verifikuar nga kompania e basteve ju mund të bëni kërkesën për të tërhequr fondet. Shkoni te opsioni i tërheqjes jepni mënyrën se si doni ti tërhiqni parate dhe shumën. Pasi të keni futur shumën që dëshironi të merrni, klikoni në butonin "kërkesa për tërheqje". Zakonisht shumica e kompanive të basteve që operojnë online deklarojnë se një kërkesë tërheqje mund të kërkojë deri në 48 orë për t'u shqyrtuar dhe përpunuar. Zakonisht, Brenda 48 orëve ju mund të merni fondet tuaja.

Futbolli kryesisht futbolli evropian është sporti më i shikuar në botë. Kjo e bën atë sportin më të popullarizuar dhe fitimprurës për të vendosur bast. Shumica e basteve në futboll janë mjaft të drejtpërdrejta. Thjesht duhet të parashikosh nëse do të ketë fitore, barazim dhe të prisni rezultatin përfundimtar.

3 Kompanitë më të mira
22Bet
Bonus: 15000 Lek
5
Rishikimi im 22Bet

*Zbatohen T&C! 18+;

Mozzart Bet
Bonus: 100 €
4.9
Rishikimi im Mozzart Bet

*Zbatohen T&C! 18+;

1xbet
Bonus: 100 €
4.9
Rishikimi im 1xbet

*Zbatohen T&C! 18+;

open
Top
olux