Betfair Albania – Kompania që operon me një mënyre të klasit botëror

Betfair është një kompani me një experiencë mbi 20 vjeçare në industrinë e basteve sportive dhe ka grumbulluar më shumë se një milion klientë në të gjithë botën, të cilët e kanë zgjedhur atë si një alternativë për të vendosur bastet e tyre sportive. Selia qëndrore e kompanisë është në Mbretërinë e Bashkuar dhe operon me seksione dhe mundësi të ndryshme për të vendosur baste.

Shfaq me shume

Betfair gjithashtu operon me një kazino të klasit botëror duke ofruar lojrat me të kërkuara nga lojtarët. Seksione të tjera përfshijnë poker online, bingo dhe një seksion kazino të drejtpërdrejtë. Betfair vepron ligjërisht me një licence të marrë nga Mbretëria e Bashkuar. Përveç Mbretërisë së Bashkuar, gjithashtu ofron shërbimet dhe në vende të tjera. Rishikimin do ta gjeni më poshtë të plotë nga ekipi ynë ju ftojmë ta lexoni.

Shfaq me pak
Nuk është e verifikuar
Betfair
1.0

  • Shkëmbim I basteve (Exchange)
  • Transmetim live
  • Bonus i mirëseardhjes
License

  • Mënyrat e pagesës:
*Zbatohen T&C! 18+;
Bonus: 1.0
Terheqje: 1.0
Depozitat: 1.0
Monedhat: 1.0
Programi kompjuterik: 1.0
Përdorshmëria: 1.0

Betfair Albania – Procesi i regjistrimit dhe krijimit të llogarisë për qytetarët Shqiptarë

Betfair

Betfair ka një dizajn të thjeshtë të faqes në internet për të mundësuar përdorimin e faqes pa vështirësi klientëve. Menjëherë ju hapni faqen dhe lehtësisht mund të gjeni opsionin që të regjistroheni (Join Now) në llogarinë tuaj Betfair. Pasi të klikoni në opsionin e regjistrimit, do të hyni të plotësoni të gjithë informacionin që nevojitet për të krijuar llogarinë.

Regjistrimi në Betfair bëhet nëpërmjet një procesi të thjeshtë. Sigurohuni që të ndiqni hapat e mëposhtëm për të krijuar një llogari me sukses dhe të jëni pjesë e përdoruesve të Betfair:

Në procesion e regjistrimit në Betfair do ju shfaqet një faqe e tillë për të vendosur të dhënat tuaja dhe për të krijuar llogari:

Formulari i regjistrimit Betfair

Lidhja alternative Betfair – Si të aksesojmë Shqipëria

Për t'ju dhënë përvojën më të mirë të përdoruesve të saj, faqja e kompanisë Betfair është zhvilluar për të ofruar një ndjesi tërheqëse.

Tregu i Basteve në Shqipëri është i ligjshëm, por rreptësisht i kufizuar. Për perspektivë, kazinoja më e madhe në vend është Regency Casino në Tiranë me 240 lojëra elektronike dhe 20 lojëra tavoline. Faqet e basteve online nuk janë të licencuara për të vepruar brenda Shqipërisë, por nuk ka ligje penale kundër qytetarëve që vizitojnë faqet e huaja të basteve. Kështu, lojtarët janë në gjendje të hyjnë në faqet e huaja të lojërave të fatit për të luajtur lojëra me para të vërteta në internet pa pasur frikë nga telashet ligjore.

Theksojmë përsëri se nuk ka ligje kundër qytetarëve që luajnë në faqet e lojërave. Ligji shqiptar i lojërave të fatit synon ata që drejtojnë biznese të këtij tregu në territorin e Shqipërisë në mënyrë ilegale dhe jo ata që i vizitojnë ato. Rreziku më i madh dhe I vetmi me të cilin përballen lojtarët është që qeveria të ndërpresë qasjen në kwto faqe duke i bërë presion ofruesve të shërbimeve të internetit që të bllokojnë aksesin.

Nëse faqja e kompanisë nuk mund të aksesohet normalisht atëherë mund të përdoret lidhja alternative Betfair për të bërë të mundur lidhjen. Lidhja alternative Betfair mund të bëhet nëpërmjet përdorimit të një program VPN I cili mundëson ndryshimin e IP në paisjen tuaj dhe ju mund të logoheni lehtësisht në faqen e kompanisë. Lidhja alternative Betfair që sapo shpjeguam është plotësisht e ligjshme dhe mbi të gjitha e thjeshtë dhe në përdorimin e saj.

Depozitimit dhe tërheqja në Betfair

Betfair

Faqja është e organizuar në përgjithësi me menu dhe seksione të ndryshme që ndihmojnë lojtarët të gjejnë pjesë të ndryshme në faqen e Betfair. Faqja nuk e pranon lekun si monedhë, por prapë mund të depozitoni. Thjesht kur depozitoni në do të bëhet një konvertim i monedhave automatikisht.

Mënyrat e pagesës Betfair janë të shumta, ekzistojnë një numër opsionesh të depozitimit dhe tërheqjes në dispozicion tuaj. Të gjitha metodat dhe mënyrat e pagesës në Betfair janë të pranueshmë. Mënyrat e pagesës përfshijnë: Visa, Mastercard, NETELLER, Skrill, transferte bankare, PayPal, paysafecard.

Ju bëjmë me dije se mënyrat e pagesës Betfair ngarkojnë një tarifë për përdorimin e metodave të caktuara të pagesës prandaj ju kwshillojmë të shikoni opsionet dhe te vendosni cilën mënyrë dëshironi të përdorni.

VISA logo
Mastercard logo
Skrill logo
NETELLER logo
paysafecard logo
PayPal logo

Depozitimi i parave në Betfair eshhtë një proces shume i thjeshtë. Pasi të jeni regjistruar në llogarinë tuaj ose nesë jeni përdorues mjafton të logoheni në Betfair, klikoni në butonin "Depozito" që gjendet në anën e djathtë të faqes kryesore. Do të shfaqen të gjitha mënyrat e pagesës në dispozicion. Thjesht zgjidhni një nga opsionet e depozitimit dhe vazhdoni duke future informacionin e kërkuar dhe shumën që dëshironi të depozitoni. Mund të kwrkohen detaje të tjera - p.sh. Numri i sigurisë CVV i kartës tuaj të kreditit ose debitit për shembull.

Terheqja në Betfair gjithashtu është një proces i thjeshte dhe pothuajse i njëjtë me depozitimin e parave. Për të kryer një tërheqje nga llogaria juaj, duhet të klikoni në opsionin "Llogaria ime" (gjendet në anën e djathtë të faqes kryesore ngjitur me opsionin depozito ) dhe zgjidhni "Llogaria ime Betfair", ku do të shihni opsionin "Tërhiq fonde ” klikojme opsionin tërhiq fonde dhe zgjidhni mënyrën e pagesës se si dëshironi të tërhiqni fonde plotesoni informacionin që kwrkohet, ky është procesi i tërheqjes në Betfair.

Betfair bonus – 100 £ oferta e bonusit të mirëseardhjes

Betfair

Pasi regjistroheni dhe bëheni pjesë e Betfair, ju keni një mirëseardhje të veçantë kur bëni depozitën tuaj të parë. Ju mund të merrni pesë baste falas secila me vlerë 20 £, dhe maksimumi që mund të merrni është 100 £. Betfair Bonus është një nga ofertat më të që ofrohet në këtë industri.

Kushtet e Betfair Bonus përfshijnë:

Betfair bonus në kazino është një tjetër ofertë që ofrohet ju mjafton të shkoni në menunë e bonuseve të klikonin ne opsionin kaziono dhe të beheni pjese e ketij promocioni dhe me pas mjafton të vendosni 5£ bast në kazino dhe do ju kthehet 1£.

Për të shpërblyer besnikërinë tuaj, ju mund të fitoni pikë pwr të përfituar shpërblimetë veçanta.

Ju mund të bëheni pjëse e VIP Club, të gjithë lojtarët bëhen pjesë e Klubit automatikisht. Skema bazohet në Pikat e Statusit, të cilat përdoren për të përcaktuar Nivelin që arrini lojtari në VIP Club. Sa më shumë të merrni pjese dhe te vendosni baste aq më të larta janë shanset të jeni pjesë e VIP Club.

Bastet sportive Betfair – Si të vendosim një bast

Betfair është një kompani bastesh që operon online dhe ka nje risi unike nga kompanitë e tjera në këtë fushe kompania ofron mundësinë e shkwmbimit të bastit që e bën atë një nga kompanitë më të famshme në botë për shkwmbimin e basteve. Bastet sportive ne Betfair gjithashtu ofrohen dhe me mundësine e vendosjes së bastit normal si të gjithë faqet e tjera. Kwtu, blerësit vendosin oferta për të ndihmuar ose për të sulmuar lojërat e paraqitura në anën e majtë të faqes ëeb.

Për të marrë pjesë në shkëmbim e basteve sportive, duhet të shkoni në anën e majtë dhe të gjeni të gjitha ngjarjet kryesore sportive në momentin aktual. Kwtu, zgjidhni një sport dhe gjeni më shumë informacion mbi ofertën e kwmbimit në anën e majtë.

Në opsionin e shkëmbimit të bastit, do të gjeni një menu të seksioneve të ndryshme. Klikoni në seksionin e futbollit ju lejon të shihni të gjitha lojërat ku ju mund të vendosni bast. Ju gjithashtu do të keni mundësinë të shikoni opsione të ndryshme aty. Për të vendosur një shkwmbim basti ju duhet të "Ktheni "(BACK) një bast dhe të vini bast që ai të ndodhë ose "Vendosni "(LAY) një bast kundër tregut të zgjedhur nga ndeshja e zgjedhur.

Ndersa për te vendosur një bast të thjeshtënë mënyrën tradicionale gjejme ndeshjet qe duam të vendosim bast zgjedhim opsionin pastaj shkojmë në betslip (vendi ku shfaqen bastet e zgjedhura ), vendosni shumën dhe klikoni vendos bastin. Vlen të theksohet se Betfair ofron baste me koeficiente me konkurrues në treg.

Sportet e ofruara ne Betfair

Edhe pse Betfair është e njohur kryesisht për shkwmbimin e saj të basteve të larmishëm, zgjedhja për të vendosut një bast në mënyrën tradicionale është thjesht sensacionale. Sportet e disponueshme në janë: Futbollin Amerikan, Bejsbolli, Boksi, Çiklizmi, Futbolli, Gara me Qen, Gara me kuaj, Motorsport, Ragbi, Tenis, Basketbolli, Kriketi, Shigjetat, Handball, Hokej mbi Akull, Bilardo, Volejboll, Badminton, lojë me birila, Golf, Hokej etj. Numri i ligave të përfshira në kwto sporte është po aq mbresëlënës, që do të thotë se përzgjedhja sportive që kjo kompani ofron është mbresëlënëse. Opsionet e basteve kanë vërtet thellësi.

Për të dëshmuar më tej përkushtimin që Betfair ka si qëllim tu ofrojë lojtarëve është përzgjedhja e eSports, duke përfshirë pothuajse të gjithë lojërat si League of Legends, CS: GO dhe Call of Duty.

Betfair lejon lojtarët e saj të luajnë në një seksion të ngarkuar me sporte virtuale. Ndryshe nga lojërat e vërteta, sportet virtuale janë një seksion që përmban sporte të simuluara.

Dhe kjo nuk është e gjitha, pasi ka lojra speciale shtesë për të gjitha llojet e ngjarjeve të ndryshme, shpesh të bazuara në TV, shfaqje çmimesh, mbi parashikimin e motit dhe politike.

Betfair ofron gjithcka për lojtarët e saj dhe gjithashtu për lojtarët Shqiptarë, kjo kompani ka të gjitha eventet e mundshme. Bastet sportive ofrojnë të gjitha eventet ku lojtarët Shqiptarë vendosin baste.

Bastet live në Betfair dhe transmetimi live

Bastet live në Betfair gjithashtu ofrohen nga kompania dhe ju lejojnë të vendosni një bast për një lojë të drejtpërdrejtë. Ju mund të gjurmoni ndryshimet në koeficentët dhe aspektet e tjera të asaj loje dhe të vendosini bastet live në Betfair. Bastet live në Betfair nuk është e disponueshme vetëm për ndeshjet e futbollit, por edhe sporte të tjera si basketbolli, regbi, golfi, tenisi, volejbolli dhe të tjera.

Transmetimi live në Betfair i eventeve sportive gjithashtu u lejon lojtarëve të shikojnë eventin në kohë reale gjate vendosjes së baste të live.

Betfair, transmetim live ofron në një gamë të gjerë eventesj, përfshirë futbollin, garat me kuaj dhe tenis.

Betfair Cash Out është e disponueshme në një larmi të madhe eventesh. Ju mund të zgjidhni opsionin e Betfair Cash Out në cdo moment që ju dëshironi. Betfair Cash Out, me të vërtetë ka shumë për të ofruar me një grup të madh ndeshjesh që janë në dispozicion për të vënë bast dhe ju mund të përdorni opsionin Cash Out.

Betfair app – Dy platformat mobile

Betfair app ose apk është një aplikacion i shkarkueshëm për klientët e tyre. Betfair nuk ka vetëm një por dy lloje aplikacionesh. Kjo është kryesisht sepse kompania ofron dy lloje të shërbimeve të basteve; Bastet sportive tradicionale dhe një platformë për bastet sportive Betfair të shkëmbimit të basteve. Kompania ka zhvilluar dy aplikacione të veçanta që sigurojnë qasje ekskluzive në të dy produktet e tyre kryesore të basteve sportive. Aplikacionet mobile të kompanisë jane shumë të thjeshta në përdorim.

Përdoruesit e iPhone dhe iPad do ta kenë shumë më të lehtë marrjen e aplikacioneve. Në app Store lehtesisht mund te shkarkoni aplikacionin Betfair app në mënyrën që shkarkoni cdo aplikacion tjetër.

Përdoruesit android nëse nuk mund të kenë qasje në aplikacionin Betfair në Google Play mund ta shkarkoni nga faqja e internetit të kompanise duke shkarkuar aplikacionin Betfair apk.

Mbrojtja dhe siguria qe Betfair i ofron klientëve

Ka zero kompromise për çdo lloj informacioni që lojtarët i dorëzojnë Betfair. Pavarësisht nëse janë fjalëkalime ose emra përdoruesish, informacione bankare ose detaje personale, konfidencialiteti është gjëja kryesore për kompaninë. Kompania është Licencuar plotësisht nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës (MGA/CRP/131/2006-01), gjithashtu kompania përdor teknologjinë SSL për të kriptuar të dhënat. Vendosja e basteve në mënyrë të përgjegjshme është gjithashtu e promovuar në faqen e kompanisë. Kompania ka një politike të qartë të privatësisë së lojtarëve dhe merr të gjitha masat për të mbajtur të sigurt informacionin e klientit.

Shërbimi i klientit

Edhe me një operator kaq të besueshëm sa Betfair, ju mund të përballeni me probleme herë pas here. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme për kompaninë të ofrojë shërbim për klientët që klientët të kenë një mbështetje të shpejtë dhe të kuptueshme, në mënyrë që problemet e tyre të zgjidhen menjëherë dhe ata të kthehen në shijimin e përvojës së tyre të vendosjes së basteve në Betfair sa më shpejt të jetë e mundur.Nëse keni një pyetje të zakonshme, atëherë thjesht mund të shkoni në faqen e suportit, ku do të gjeni pyetjet më të shpeshta dhe përgjigjet e tyre. Betfair ka një faqe suporti të shkwlqyer.

Gjithmonë mund të kontaktoni me ekipin e shërbimit ndaj klientit të Betfair. Mënyra më e lehtë dhe e shpejtë për t'i kontaktuar ata është përmes funksionit të bisedës live, i cili është në dispozicion 24/7. Përndryshe, ndihma është gjithashtu në dispozicion në mediat sociale, përmes Facebook dhe Twitter.

Informacion i kompanisë
Emri Betfair
Adresa Triq il-Kappillan Mifsud, St. Venera, SVR 1851, MALTA
Themeluar 1999
License MGA, UKGC
Numri telefonit 0044 20 8834 8060
E-mail [email protected]
Mënyra Kontaktit Jo
Chat live Po

Pyetjet më të shpeshta

Betfair është i licencuar dhe i rregulluar nga Autoriteti i Lojërave të Maltës. Për klientët në Mbretërinë e Bashkuar, operatori është i licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar. Kjo siguron mbrojtjen dhe sigurinë tuaj. Kjo gjithashtu do të thotë që Betfair ka për detyrë të kujdeset për të gjithë klientët e tij.

Jo, nuk mund të regjistroni më shumë se një llogari. Përpjekja për të hapur llogari të shumta është një shkelje që mund të çojë në ndalimin e llogarisë tuaj.

Tërheqja mund të bëhet në kartë Visa dhe gjithashtu me të gjithë portofolët dixhital dhe mënyrat e pagesës që kompania ofron. Për tërheqjet më të suksesshme, fitimet do të jenë në llogarinë tuaj bankare në një kohë të shpejtë, por kjo mund të zgjasë dhe 5 ditë pune, varet nga banka që ju përdorni. Në disa raste të rralla, banka juaj mund të mos jetë në gjendje të përpunojë pagesën dhe tërheqjet mund të jenë të pasuksesshme.

Shqyrtime të operatorëve të rekomanduar të basteve
open
Top